Print

Pieniny

Written by Janusz Kowal on . Posted in Travel

Trzy Korony i Sokolica to najbardziej znane szczyty w Pieninach. Na szczycie Sokolicy rośnie najbardziej znane i najczęściej fotografowane drzewo w polskich górach - sosna reliktowa. Mimo że drzewo rośnie na stromym zboczu góry i jest przez to szczególnie narażone na niesprzyjające górskie warunki to trzyma się całkiem nieźle, a wiele osób wchodzi na Sokolicę tylko po to, żeby zobaczyć czy sosna jeszcze rośnie.

Print

Prządki - bezśnieżna zima

Written by Janusz Kowal on . Posted in Travel

Nie lubię zimy bo w zimie jest ponuro, szaro, a drzewa nie mają liści. A takiej zimy bez śniegu to już szczególnie, bo jak już ta zima jest to i śnieg być powinien. Jednak brak liści na drzewach może być czasami zaletą, ponieważ widać to co w lecie zasłaniają liście.

Print

Świętokrzyskie

Written by Janusz Kowal on . Posted in Travel

Ziemia kielecka posiada urozmaicony i zróżnicowany krajobraz. Pełno tu wspaniałych zabytków architektury, kultury i pomników przyrody, które przypominają zamierzchłe czasy.

Print

Beskid Niski

Written by Janusz Kowal on . Posted in Travel

Beskid Niski to dzisiaj najdziksze pasmo górskie w Polsce. Pełno tu urokliwych dolin i wyludnionych wsi. W Beskidzie Niskim każdy znajdzie coś dla siebie: szlaki piesze i rowerowe, trasy narciarskie, zabytki architektury, ślady historii. Mimo piękna kraina ta nie jest zbytnio odwiedzana, na szlakach żadko można spotkać turystów.

Print

Bałtyk - Pogorzelica, Niechorze

Written by Janusz Kowal on . Posted in Travel

Kosze plażowe

To był niespodziewany wyjazd nad Bałtyk. Miał być Budapeszt, ale 40°C na zwiedzanie miasta to jednak trochę za ciepło, więc nastąpiła zmiana planów. Po krótkim namyśle wybór padł na Pogorzelicę w okolicy Rewala nad Bałtykiem. Prognoza pogody niestety nie pozostawiała złudzeń, będzie kilka dni ciepła, a później zimno. I tak też było, prognoza sprawdziła się w 100%. Każdy, kto był nad Bałtykiem, wie że taki jest jego urok.

Print

Rastoke

Written by Janusz Kowal on . Posted in Travel

Wodospad

Niejednokrotnie jadąc w odległe miejsca chcemy dotrzeć jak najszybciej do celu i nie zdajemy sobie nawet sprawy jakie atrakcje po drodze mijamy, albo nie mamy czasu ich zobaczyć. Jedną z takich atrakcji przy drodze nr 1 do Dalmacji jest Rastoke - miasteczko wodospadów i młynów wodnych. Wiele osób udając się do Dalmacji na wakacje lub w drodze powrotnej odwiedza znajdującie się niedaleko Plitvickie Jeziora, ale o Rastoke mało kto słyszał.

More Articles...

FaLang translation system by Faboba